Nejen o rentách s horkým kandidátem na nového ministra vnitra po volbách

17.06.2021

"Předvolební průzkumy přisuzují vítezství koalici Pirátů a Starostů, kdy by pak novým ministrem vnitra mohl být předseda STAN Mgr. Vít Rakušan." 

Dne 7.6.2021 v 12:00 se setkal viceprezident Konfederace odborových organizací bezpečnostních sborů pan Jiří Zavoral s předsedou hnutí Starostové a nezávislí panem Vítem Rakušanem.

Jednání proběhlo v pracovní a věcné rovině. Poslanec Vít Rakušan informoval viceprezidenta KOOBS, že pokud v případě sestavování vlády připadne místo ministra vnitra koalici Pirátů a Stan, je on nominantem na ministra vnitra.

Informoval, že v případě, že bude jmenován ministrem vnitra, nebude radikálně něco měnit a bourat. Vnímá, že bezpečnostní sbory jsou složitým organismem. Rozhodně dementoval hoax šířící se sociálními sítěmi o snižování, rušení výsluh, nebo jejich zdanění. Dále uvedl, že je pro zastropování výdajů ministerstev, nikoliv pro zastropování platů policistů, byl by rád, aby platby byly průběžně zvyšovány nejméně o inflaci.

Viceprezident informoval předsedu hnutí STAN o problematice náborů k policii, stabilizačním příspěvku, náborových příspěvcích a stravenkovém paušálu, zároveň oba představitelé diskutovali materiální vybavení policie.

Dalšími projednanými tématy byla obecně problematika vězeňské služby, celní správy a obecní policie.

Oba představitelé se závěrem shodli na potřebě dalšího setkávání a vzájemného informování.

Bc. Jiří Zavoral

viceprezident KOOBS, z.s.