Postavení mimo výkon služby za sražení krávy? - depresivní pohled na policii v Anglii

19.06.2024

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-britsti-policiste-dvakrat-umyslne-najeli-do-kravy-incident-resi-i-ministr-vnitra-40476811

Dne 18.6.2024 přinesly novinky.cz a další zpravodajské weby zprávu z Anglie, kde policisté srazili uprchlou krávu, kdy řidič služebního vozidla, který manévr provedl, byl postaven mimo službu. Bohužel takto se vyvíjí situace v západních bezpečnostních sborech, kdy naše česká kotlina, tomuto novému způsobu vnímání policejní práce, zatím nepřišla na chuť. Po shlédnutí údajně drastického videa, lze práci tamních příslušníků pouze pochválit. Váha dospělé krávy bývá v rozmezí 500-700 kg, kdy z možných donucovacích nástrojů, které má běžný příslušník při sobě, za situace, kdy je kráva vystresovaná a chová se nebezpečně a nepředvídatelně, nelze než se zvoleným postupem souhlasit. Těžko by kdokoliv z nás vymyslel lepší způsob eliminace (vyjma rozstřílení krávy na kaši). Bohužel se ukazuje, že kdo nic nedělá, nic nezkazí a to je již věc, která se delší dobu občas objevuje i v našich poměrech. 

V KOOBS stojíme pevně za tradicí české policie, za nekompromisním přístupem ke spravedlnosti a odhodlání pomáhat, kdy v novém světě, kterému mnohdy zcela po policajtsku nerozumíme, chráníme své členy mimo jiné pojištěním právní ochrany D.A.S.