Velmi špatné vyhlídky do roku 2024, aneb důsledky odborového nevyjednávání.

14.12.2023

Od 1.1.2024 dochází k ostrým škrtům v provozu Policie ČR a to v důsledku nedostatečného financování provozních nákladů, takže se škrtá kde co a prvním v pořadí je stravenkový paušál a druhým v pořadí je tzv. ošatné. Že by nějaký sociální experiment? 

Co nás tedy čeká, hladový a ošuntělý hastroš, promiňte policista?

Co na to policejní odboráři? No jednají, připínají si trikolory, dělají marketingové kampaně, ale hlavně kolektivně nevyjednávají, co kdyby se jim do té jejich partičky někdo montoval.

Konfederace odborových organizací bezpečnostních sborů (KOOBS) již dva roky marně chodí od čerta k ďáblu s návrhem nové kolektivní smlouvy a dohody, která zahrnuje i stravenkový paušál a říká pojďme to smluvně ošetřit, jinak o to přijdeme. NOS i UBS jsou spokojeni a hrdě líbají PRsten policejnímu prezidentovi a slibují věrnost 14 let starým kolektivním smlouvám a dohodám.

Na co se tedy máme připravit v roce 2024? Platy se nám nezvednou, ale ani nesníží (pokud si odmyslíme těch pár stokorun za vyšší odvody), jen ta zpropadená inflace nám je trošku užere, na jídlo už nedostaneme ani korunu a ty uniformy si asi koupíme za vlastní, stejně je bez toho prodáváme dále v eshopech.

KOOBS bude nadále usilovat o uzavření nové kolektivní dohody a smlouvy, ve které bude stravenkový paušál, zajištění výstrojních náležitostí a další benefity, které v současné době přestávají být samozřejmostí.

KOOBS vyzývá všechny policisty a zaměstnance policie: Ptejte se odborářů co pro vás dělají! Nebuďme ovce, Váš hlas je i náš hlas!